Najważniejsze wyposażenie salonu fryzjerskiego

Zanim zaczniemy myśleć o wyposażeniu salonu fryzjerskiego czy gabinetu kosmetycznego, musimy mieć lokal. Wybierając lokal, zwracamy uwagę przede wszystkim na lokalizację. Im potencjalnie lepsze miejsce, tym więcej klientów. Jak wiadomo jednak lepsza lokalizacja może oznaczać wyższą cenę wynajmu lokalu. Mniej znaczący może być metraż, ale musimy mieć pojęcie ile miejsca potrzebujemy.

Sprzęt w salonie fryzjerskim

Zanim zaprosimy klientów, musimy wyposażyć salon fryzjerski w najpotrzebniejszy sprzęt. Nie musimy kupować wszystkiego naraz. Wystarczy, że określimy budżet i wybierzemy sprzęt. Pamiętajmy, że nie jest to sprzęt do użytku domowego.

Kosmetyki w salonie fryzjerskim

Klienci widzą jakich kosmetyków używamy w salonie. Powinniśmy starannie dobierać marki. Tu najlepiej czerpać opinie innych osób czy podejrzeć z czego korzystają inni. Nasze doświadczenie też staje się przydatne. Kosmetyki do salonu spa, urody itp. można po czasie zmieniać w miarę potrzeb klientów.

Dodatkowe wyposażenie salonu fryzjerskiego

Mniej obowiązkowe, ale warto na nie poświecić chociaż część budżetu, to wyposażenie dodatkowe. Mamy tu na myśli coś miłego dla klienta typu: gazety w poczekalni, jakieś cukierki czy kwiaty. Małym kosztem, a możemy uprzyjemnić pobyt klienta.

Program do salonu fryzjerskiego, bony, karty stałego klienta

Jeszcze jedną, dość przydatną rzeczą, choć niekonieczną, są bony czy karty dla stałych klientów. Zachęcają do kolejnych odwiedzin, bo mamy już wtedy zniżkę i nie płacimy tyle co inni. Kwestię OneIN, czyli programu do salonu fryzjerskiego, jak również programu do gabinetu kosmetycznego, czy innego programu do obsługi klienta, poruszamy na stronie http://forcode.pl/onein.html .