Najlepszy sposób na golenie nóg, depilacja nóg

Przychodzi lato, a z nim krótkie spodenki, spódniczki, stroje kąpielowe i odkryte nogi. Jak mieć idealnie gładkie nogi? Jak na dłużej utrzymać efekt gładkich nóg? O sposobach na golenie i depilację nóg.

Najczęstsze błędy popełniane podczas golenia

Nie tylko ważne jest czym się golisz, ale i jak się golisz. Poruszamy cały artykuł o tym, jakie są najczęstsze błędy podczas golenia nóg.

Domowe sposoby na gładkie nogi

1. Maszynka jednorazowa.
Najbardziej popularnym sposobem golenia nóg jest maszynka jednorazowa. Staramy się nie używać jej zbyt długo ze względu na higienę skóry. Powinniśmy przy tym dbać o odpowiednie nawilżenie przy goleniu, najlepiej żele lub pianki. Maszynki do golenia dobieramy odpowiednio do siebie, posiadające przynajmniej dwa, trzy ostrza. Ostatnią rzeczą po goleniu jest użycie balsamu, kremu po goleniu, do utrzymania zdrowej skóry nóg. Minusem tego zabiegu jest bardzo krótki efekt.

2. Wosk.
Kolejną metodą depilacji nóg jest wosk. To już zabieg bardziej bolesny, ale wyrywa włoski i dzięki temu nogi są dłużej gładkie. Depilację woskiem powinno się wykonywać przynajmniej dzień przed wystawieniem nóg, gdyż zabieg pozostawia na dłuższy okres widocznie podrażnioną skórę.

3. Pasta cukrowa.
Podobnie jak wosk, pasta cukrowa usuwa włoski z naszego ciała. Jest bardziej delikatna i zalecana alergikom. Pastę można kupić lub zrobić samemu. Jest delikatniejsza w użyciu niż wosk, dlatego spodoba się osobom z wrażliwą skórą.

4. Kremy.
Dostępne na rynku są również kremy do depilacji. Ta metoda depilacji jest bezbolesna. Jednak należy dobrać odpowiedni krem, aby nie uczulał skóry. Taki krem nakładamy na skórę, którą poddajemy depilacji, czekamy i po pewnym czasie widzimy, że włoski możemy zebrać odpowiednią patelką. Na koniec wszystko można delikatnie poprawić zwykłą maszynką.

5. Depilator
Jednorazowy większy wydatek pozwoli nam zakupić urządzenie do depilacji. Depilator to bardzo bolesny zabieg wyrywania wszystkich włosków urządzeniem. Pierwsza depilacja takim urządzeniem na pewno jest bolesna, później można się częściowo przyzwyczaić. Metoda ta daje długotrwały efekt.

6. Depilator laserowy.
Dostępne są już na rynku depilatory laserowe do użytku domowego. Niestety nie są tanie. Taka depilacja daję długotrwały efekt gładkich nóg, często też pozwala pozbyć się włosków na zawsze. Ryzyko jakie występuje to możliwość podrażnień skóry. Mimo iż dostępność takich urządzeń jest duża, to warto udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego w celu wykonania takiego zabiegu. Do wykonywania takiego zabiegu istnieją przeciwwskazania m.in. choroby skóry, ciąża czy opalenizna.

7. Peeling.
Golenie połączone z peelingiem i kremem nawilżającym to lepszy efekt na gładkie nogi. Nie wystarczy ogolić nóg, należy również dbać o stan skóry. Peeling usuwa martwy naskórek i w efekcie odmładza skórę. Korzystanie z kremu do nóg lub po depilacji pozwala na wygładzenie skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji.

Specjalistyczne zabiegi golenia nóg

Mimo iż na rynku jest mnóstwo możliwości golenia czy depilacji nóg i innych okolic ciała, to i tak najlepszym wyjściem będzie udać się do dobrego gabinetu kosmetycznego. Najczęściej stosowanym zabiegami są depilacja woskiem i depilacja laserowa. Rodzaje depilacji laserowej jest coraz więcej m.in. laser, IPL i wiele innych. Jeżeli zdecydujemy się na takie zabiegi warto udać się do dobrej kosmetyczki ze specjalizacją. Wyjaśni nam różnice takich zabiegów i dobierze metodę odpowiednią do naszej skóry. Powtórzenie takich zabiegów może pomóc pozbyć się owłosienia, jednak sam efekt to kwestia indywidualna.