Program fryzjerski i terminarz dla kosmetyczki

W artykule odpowiemy sobie przede wszystkim na pytania po co nam program do salonu fryzjerskiego, czy lepiej szukać papierowego czy online terminarza dla kosmetyczki.

Przede wszystkim rozwój mediów, Internetu, sprzętu i oprogramowania pozwala nam na większą możliwość wyboru. Jedni już dawno przenieśli się na wersje online kalendarzy, terminarzy wizyt. Drudzy poważnie się nad tym zastanawiają, ale mają problem co wybrać. Trzeci jeszcze nie widzą plusów wersji online programów dla salonów i gabinetów.

I tu nasuwa się pytanie, jakie są plusy i minusy takiego wyboru. Przede wszystkim osoby, które szybciej zdecydują się na nowe rozwiązania w salonie, będą o krok od konkurencji tzn. lepsze rozeznanie na rynku programów, aplikacji, nowych technologii i przyciągnięcia klienta. Jest o czym pisać, różnice są duże, bo żaden papierowy terminarz nie potrafi podsumować historii wizyt klienta, czy np. rozesłać powiadomienia sms o wizycie.

Darmowe konta testowe

Z dostępnych programów do salonów i gabinetów obsługi klienta jest dużo takich, które oferują darmowe konto testowe np. program OneIN oferuje aż 21 dni testowania. Później w sumie albo się decydujesz i wykupujesz pakiet, który Cię interesuje albo po prostu konto traci ważność. W sumie nic to nie kosztuje, a zdobywamy nowe doświadczenie.

Darmowe programy do salonu i gabinetu

Jakie minusy wymieniają Ci, którzy nie posiadają jeszcze programów do zapisywania wizyt i klientów? Otóż twierdzą, że program może zniknąć z rynku, a kartka zostaje. Może niekoniecznie, bo chyba łatwiej o zgubę kartki niż bazy danych do której mamy dostęp z wielu miejsc. A co z całkowicie darmowymi programami do obsługi klienta? Tu kusząca propozycja, ale i obawa przed tym, że jeżeli program jest całkowicie darmowy to i jego nagłe zniknięcie z rynku jest bardziej możliwe. Zatem program, który jest darmowy niesie za sobą większe ryzyko zniknięcia i braku aktualizacji, gdyż może nie być wspierany.

Bezpiecznie jest zatem kupić program i tu ceny też bywają różne. Warto skupić się na tym jakie mamy potrzeby i przemyśleć, że np. 30zł na miesiąc za program, to tyle co za doładowanie do telefonu, a nasz salon zdobywa dodatkowy punkt do bycia salonem ekskluzywnym.

Zatem czy obawiać się zmian i nowości? Raczej nie, bo dobrze wybrane sprawiają, że to my będziemy nowocześniej szli przez życie, za to inni będą się tylko nam przyglądać.

Przeczytaj również:
Prosta i szybka rejestracja w OneIN