Premiera Xbox One X na Poznań Game Arena

Wielkimi krokami nadchodzi premiera konsoli Xbox One X, w sprzedaży już 7 listopada 2017 roku. W Poznaniu 6-8 października na PGA 2017 każdy miał okazję przetestować konsolę Xbox One X. W dalszej części artykułu chcielibyśmy przedstawić Wam nasze doznania z gry na premierowej konsoli Xbox.

Doznania z gry na Xbox One X

Konsola z połączeniem odpowiedniego monitora 4K robi wrażenie. Grafika nieporównywalna do Xbox 360, na której można już rozkoszować się krajobrazem w grze.

Na Poznań Game Arena gra na konsoli dostępna była głównie na monitorach LG oczywiście w technologii 4K. Oprócz ograniczonej liczby konsol Xbox One X, dostępne były, w ogromnych ilościach, konsole Xbox One S.

Wydaje się wręcz, że dzięki Xbox One X twórcy gier mają większe zasoby do wykorzystania, dzięki temu, że konsola oparta jest o dużo wydajniejsze podzespoły. Zatem czekamy na pokazanie wydajności Xbox One X na coraz to nowszych grach. Pamiętajmy, że jeśli chcemy wykorzystać możliwości Xbox One X, to wybierajmy gry na Xbox One. Mimo iż spora ilość gier na Xbox 360 działa na Xbox One, to nie są to gry, w których będziemy mogli cieszyć się wyjątkową grafiką.

Dodatki do Xbox One X

Pady do konsoli są poręczniejsze niż na PlayStation, dobrze się nimi gra i obsługuje. Na razie Xbox idzie w dobrym kierunku co do obsługi padów, nie musi zbyt wiele zmieniać. Wspomnijmy jednak, że pady z Xbox 360 nie działają na Xbox One.

Do padów przydaje się również stacja dokująca. Jeżeli chcielibyśmy pomyśleć o kinect, to już zostaje wycofywany. Dla upartych zostają przejściówki, ale liczba gier to bardzo ograniczona lista. Zostaje w takim razie czekać na wirtualną rzeczywistość, choć tam na razie grafika ma wiele do życzenia, więc może po prostu chwycimy na razie za pady.

Czy kupić Xbox One X

Wydaje się dość sensownym wybrać Xbox One X, patrząc na wydajności i parametry. Przed premierą widać sprzedaż Xbox One S przez prywatnych użytkowników na stronach ogłoszeniowych, zatem chyba szykują się na Xbox One X. Jeżeli nie zdecydujecie się na nowego Xbox One X, to warto poszukać dobrej promocji na Xbox One S.

Przeczytaj również:
Co kupić Xbox One X vs PS4 PRO
Nowy iPhone 8 i iPhone X