Jak chronić włosy przed słońcem i morzem

Latem włosy są bardziej podatne na zniszczenia. Promienie słoneczne, czy kąpiele w morzu lub na basenie powodują, że nasze włosy stają się łamliwe i matowe. Jak temu zaradzić? Zebraliśmy kilka sposobów jak chronić włosy przed słońcem i morzem.

Jak chronić włosy

1. Nawilżenie włosów.
Słońce i słona woda wysuszają włosy. Dlatego przed wakacjami pamiętajmy, aby dobrze odżywić nasze włosy. Wszelkiego rodzaju maski, odżywki, czy olejki na pewno pomogą w dobrym nawilżeniu. Co ważniejsze, nie stosujmy produktów ani zabiegów, które dodatkowo obciążają strukturę włosa. Unikajmy między innymi prostowania, farbowania, czy suszenia włosów suszarką.

2. Kosmetyki z filtrami.
Powszechne stało się użycie kremów z filtrami chroniących naszą skórę. Planując cały dzień na plaży warto też zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów z filtrami UV. Najlepiej sprawdzą się odżywki w sprayu. Są one łatwe i szybkie w użyciu. Ceny takich produktów wahają się w granicach 10 – 50 złotych.

Domowe sposoby jak zadbać o włosy

Istnieje kilka łatwych domowych sposobów na ochronę włosów. Oto niektóre z nich:

1.Zepnij włosy na plażę.
Dobre upięcie sprawi że mniejsza powierzchnia włosów będzie podatna na szkodliwe działanie słońca, czy wody słonej. Poza tym jest wiele sposobów na upięcia, które możesz wykorzystać, tak aby zawsze prezentować się świetnie na plaży.

2.Załóż chustę, kapelusz lub czapkę.
Dzięki nakryciu ochronisz nie tylko włosy, ale także i głowę.

3.Stwórz własny kosmetyk do ochrony włosów.
To bardzo proste. Wystarczy wlać w butelkę wody i dodać olejku np. oleju kokosowego, masła Shea lub oliwy z oliwek, to pozwoli chronić nasze włosy. Możesz też dodać olejku eterycznego, dzięki czemu twoje włosy będą nie tylko dobrze chronione, ale będą też pięknie pachnieć.

4. Spłucz włosy.
Zarówno przed kąpielą w morzu, jak i po warto wziąć prysznic. Dzięki temu twoje włosy nie będą w stanie wchłonąć tyle słonej wody. Jeśli nie masz takiej możliwości zmocz włosy wodą mineralną. Zawarte w niej minerały również pozytywnie wpłyną na ochronę włosów.

Warto też udać się do salonu fryzjerskiego w celu konsultacji i polecenia dobrego środka ochrony włosów. Z tych bardziej znanych, to Sun Ozon, Gliss Kur, Nivea, Farmona Sun Balance. Jednak każde włosy są inne i mogą potrzebować innej pielęgnacji. Dlatego warto udać się do salonu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego umówić na profesjonalną wizytę, w celu oceny stanu naszych włosów.

Przeczytaj też jak pozbyć się łupieżu.