Jak wykorzystać Facebooka do reklamy salonu

Zaczynamy przygodę ze swoim salonem, a może chcemy rozruszać trochę swój biznes? To i owo na temat wybranych metod facebookowych przedstawimy w dalszej części artykułu.

Fanpage gabinetu kosmetycznego

Zakładamy na Facebooku stronę swojego gabinetu kosmetycznego, to pierwszy krok do sukcesu. Dalej czeka nas praca, a to kilka przykładów jak rozkręcić stronę na FB:
- zapraszamy znajomych do polubienia strony naszego gabinetu
- informujemy na bieżąco o naszych usługach
- zdobywamy nowych odbiorców, dostarczając rozrywkę np. posty o ciekawostkach, z humorem
- oferty promocji, konkursów
- dobra komunikacja z klientem
- budowanie wizerunku marki, eksperta w swojej dziedzinie
- oferty sprzedaży
- udzielanie się wśród społeczności

Łączymy siły w mediach

Swojego Fanpage’a warto połączyć ze stroną internetową, jak również mediami. Zależy od tego ile chcemy poświęcić na reklamę. Główną walutą jest czas i pieniądze, ale zaangażowanie plus trochę szczęścia i pomysłowości może przynieść nam rezultaty jakich oczekujemy.

Znajomości, polecenie kogoś komuś, to dzisiejszy świat likeów i serwisów społecznościowych. Choć nie wiadomo w którą stronę się rozwinie, to zawsze będzie istniał.

Stwórz reklamę swojego salonu jako filmik reklamowy, udostępnij i zwiększ oglądalność. Łącząc siły serwisów, zwiększasz ruch wokół swojego gabinetu.

Pomóż innym, a się odwdzięczą. Jeżeli jesteś osobą aktywną społecznie, nie będzie to trudne. Na pewno będziesz mieć poparcie.

Odwiedź Fanpage konkurencji i działaj.

Przeczytaj również:
Jak wykorzystać możliwości OneIN
Darmowa reklama firmy, salonu czy gabinetu