Co kupić Xbox One X vs PS4 Pro

7 listopada 2017 roku premiera Xbox One X, przedsprzedaż już dawno ruszyła, a 6 października na Poznań Game Arena 2017 nie zabraknie Xbox One X, dlatego warto się tam udać i przekonać się na własnej skórze czy warto inwestować w One X.

Co już wiemy o Xbox One X?

Parametry znamy, dlatego tylko coś od naszego teamu do dodania – na co dodatkowo zwrócić uwagę.

Mamy już na rynku Xbox One S i PlayStation 4 PRO. Co nowego niesie nam Xbox One X? A otóż jest to prawdopodobnie wyższa wydajnością konsola, która pozwala cieszyć się rozdzielczością 4K. Okazuje się, że PS4 nie posiada „faktycznych 4K”, funkcje jakie można zastosować to: skalowanie do rozdzielczości 4K w grach lub wideo w 4K przez aplikacje.

Parametry Xbox One X, jak i PS4 Pro dostępne są na wielu stronkach, ale nie tylko o parametry się rozchodzi. Decydując się na konsolę, sprawdźmy jakie gry wychodzą na poszczególne konsole, bo prawda jest taka, że po zakupie konsoli może się okazać, że nasza ulubiona gra nie wyszła na tą konsolę.

Kinect to już przeżytek

Konsole nie wspierają już kinecta. Można do Xbox One dokupić przejściówkę, ale gry na kinecta już praktycznie wymierają. Co teraz nowego? Wszystko idzie w stronę wirtualnej rzeczywistości, ale rozwój tego zagadnienia to jeszcze pole do popisu.

Wsparcie gier na konsolę

Xbox One daje nam możliwość kompatybilności gier zarówno na One X, jak i One S. Dużo gier z Xbox 360 jest też kompatybilna, co daje możliwość zdobycia gier na rynku wtórnym.

Podsumowanie Xbox One X vs PS4 Pro

Konsolę można wybrać odpowiadając sobie na proste pytania: czy masz możliwość wykorzystać 4K teraz lub w niedalekiej przyszłości; w jakie gry lubisz grać. Z tymi prostymi pytaniami zostawiamy naszych czytelników i czekamy na relację z Poznań Game Arena 2017.

Przeczytaj również:
Jak zarabiać na blogu
Nowy iPhone 8 i iPhone X